#[+#@!? (słowo na G)

Gwałt. Zadać gwałt. Zgwałcić. Gwałciciel. G. Słowo na G stanie się jednym z aktorów rozgrywającego się na terenie szkoły spektaklu, w którym nauczyciele i uczniowie będą walczyć ze sobą na definicje rzeczonej sytuacji. Za 45 minut odbędzie się konfrontacja dyrekcji, wychowawczyni i trójki uczniów oskarżonych o G… Choć właściwie nikt do końca nie potrafi opowiedzieć o tym, co się wydarzyło.
W spektaklu rozgrywającym się symultanicznie w pustej klasie i pokoju nauczycielskim zegary nieubłaganie tykają. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się „ktoś” – nieobecna bohaterka, która od dnia „incydentu” nie wróciła do domu.

Grupa wiekowa: 13–15 lat

DZIAŁANIA EDUKACYJNE
Spektakl nie tylko stanowi pole do dyskusji, podjęcia próby nazwania tego, co trudno nazwać, ale także odnosi się do sfery seksualności, o której mówienie samo w sobie jest problematyczne. Co istotne dla projektu, pozwalającego podglądać zarówno świat młodych ludzi, jak i pokoju nauczycielskiego, w spektaklu i warsztatach wezmą udział przedstawiciele obu stron konfliktu. Być może oswojenie słowa na G i możliwość zadawania pytań nie tylko prowadzącym warsztaty, ale też sobie nawzajem pozwoli zakopać topór wojenny. Obecność edukatora seksualnego w trakcie warsztatów umożliwi również obalenie wielu nadal funkcjonujących mitów dotyczących seksualności.

Czas trwania spektaklu: 90 minut
Czas trwania działań edukacyjnych: 90 minut
Premiera: 14 IX 2017, godz.: 19:00, miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie - Filia we Wrocawiu

REALIZATORZY
Fundacja Teatr Układ Formalny
Reżyseria: Grzegorz Grecas
Dramaturgia: Magdalena Drab
Działania edukacyjne: Żenia Aleksandrowa, Monika Wolińska
Obsada: Jerzy Górski, Paulina Mikuśkiewicz, Adam Michał Pietrzak, Maciej Rabski, Malwina Rusów
Scenografia i kostiumy: Alex Aleksiejczuk, Jan Głąb
Muzyka: Tymoteusz Witczak

Produkcja i koordynacja: Piotr Melchior Torchała, tel.: 605 820 365,
e-mail: sekretariat@ukladformalny.pl